O dívce a zrcadlu

31. srpna 2010 v 11:26 | Jaen
Další kapitola Posledních výdechů svobody..


2. O dívce a zrcadlu

     "Babička mi jako malému klukovi vyprávěla spoustu příběhů. Tenkrát jsem je pořádně nechápal, ale čím jsem starší, začínají dávat smysl - ten skrytý smysl, který kdysi chápala jen babička...Jednou mi vyprávěla o dívce a zrcadlu - znáš ten příběh?"
     Zavrtění hlavou: "Ne, neznám. Vyprávěj."
     "Dobře.. Kdysi dávno žila dívka, která byla velmi marnivá. Každý den se dívala do velkého zrcadla pověšeného na stěně a upravovala se tak dlouho, dokud nebyla sama se sebou spokojená. Každý jí říkal, že je velmi hezká a o chlapce neměla nouzi. Celý její život se točil kolem krásy a povrchní lásky, jak své týdenní zalíbení do nějakého chlapce nazývala.
     Jednoho dne opět stála před zrcadlem a stále se sebou nebyla spokojená. V návalu vzteku zrcadlo rozbila a odešla. Když se vrátila, nemohla nikde najít střepy, aby je mohla slepit dohromady. Tak přišla sice o své zrcadlo (a o svou "krásu", jelikož se již neměla před čím upravovat), ale získala tím o mnoho více...Postupem času přestávala žít ten svůj plytký život, jaký žila dříve.
     Vzpomněla si na svou tetu, u které dlouho nebyla, naposledy jako malá holčička, a rozhodla se, že ji navštíví. Již postarší žena byla velmi překvapena, když dívku spatřila, ale zároveň byla potěšena. Pohostila ji a dlouho do noci si spolu povídaly. Dívka se také zmínila o svém rozbitém zrcadlu. Teta se jen pousmála a řekla, že střepy nalezne tam, kde nechala kousky sebe.
     Když dívka odcházela se slibem, že ji určitě opět brzy navšíví, našla na prahu střípek zrcadla. Podivila se tomu, ale vzala si jej a odešla domů.
     V následujících dnech chodila po místech, kde se dlouho neukázala a pokaždé na nich našla ztracený střípek. A pomalu začínala mít celé zrcadlo pohromadě. Ze začátku to necítila, ale s každým přibytým střípkem se cítila více naplněnější. Více svá.
     Když našla všechny střípky, slepila je opět dohromady a do rámu zrcadla nechala vyrýt: Najdi sám sebe."
     Ticho přerušované šramotem krys.
     "Potřeboval bych ještě pár střípků," tiché zamumlání.
     "Potřeboval bych nové zrcadlo."
     Pískání krys ve tmě.
     "Povíš zítra další?"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Long Long | 31. srpna 2010 v 12:39 | Reagovat

Chtěla bych taky najít střípky sebe sama.. A složit je.

2 Bella Bella | 31. srpna 2010 v 20:44 | Reagovat

"Potřeboval bych ještě pár střípků," "Potřeboval bych nové zrcadlo."
- tak to mě pobavilo :D
Jinak - je to naše - sbírání střípků.. Poslední dobou mám spíš dojem, že se rozbíjím..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama