Dětský rok

16. září 2013 v 19:50 | Jaen |  Z jednoho vlčího života
Neodvážila bych si říct, že jsem našla "smysl života". Ani to, že jsem vyšla o trochu výš na svou hromadu kamení. Ani náhodou. Jen když jsem dneska byla v lesní školce a viděla ty umazané děti od hlavy až k patě od bláta, protože se dopoledne byly projít (i v tom drobném dešti) v (zabahněném) lese a tvářily se tak spokojeně, dokonce přišly ke mně blíž a zatvářily se ještě spokojeněji, když se dozvěděly, že budou mít novou tetu, tak to nenechalo chladnou ani mě - osobu, která vraždí děti pohledem, jen co je zmerčí na půl kilometru. Neptejte se mě, co se mi stalo. Prostě se mi jen zalíbila koncepce lesních školek, zvlášť, když chci něco podobného provozovat v budoucnu s dětmi i sama (ačkoliv s o něco staršími). Kdybyste si chtěli přečíst vyčerpávající článek, na jakém základě to v lesních školkách funguje, přečtěte si zde více o koncepci Montessori a Waldorf. Případně vám můžu časem doporučovat knihy, protože mi bylo slíbeno, že mi jich pro rozšíření povědomí bude pár zapůjčeno.
Abych dětí neměla málo, tak bych měla učit i "vědecký" kroužek pro děti na 1. stupni ZŠ. Drobnými krůčky se začínám věnovat tomu, čemu bych se v budoucnu věnovat chtěla. Asi jsem k některým věcem opravdu potřebovala dospět, abych našla cestu. Před rokem, když jsem narazila poprvé na letáček od lesní školky, tak jsem vůbec neměla odvahu jim napsat..
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mona Mona | 19. září 2013 v 9:52 | Reagovat

Má drahá Jaen, děkuji za tip na čtení. To rozhodně prozkoumám. Už jen abych věděla, jaký je tedy mezi Waldorfem a Montessori rozdíl. Stejně jako tebe mě to prostě nadchlo.
Vidím v tom tu pravou svobodu a šanci povzbuzovat ducha a nechat ho, ať se sám přirozeně rozvíjí.
Já teďka zatím moc práce nehledám, jen tolik, abych našetřila na Erasmus. A od listopadu bych konečně mohla dobrovolničit v nemocnici díky Adře. Výhledově to ale vidím jako jasnou věc. Chci se věnovat něčemu, co má smysl! A tobě přeju, ať tě práce s dětma těší :o)

2 strigga strigga | 19. září 2013 v 11:45 | Reagovat

Kdysi mi o těchhle školkách a školách vyprávěla sestřenka. Díky, žes mi je připomněla. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama