Čas velryby

1. září 2016 v 18:05 | Jaen |  Z jednoho vlčího života
Zní to jako poetický název knihy, ale ve skutečnosti je to období, kdy se skoro batolíte a máte pocit, že se vám břicho roztáhlo do maximální velikosti, protože se vás okolí začíná ptát "kdy to bude" - a tváří se překvapeně, když jim neodpovíte, že už příští týden. Je povzbuzující, že se stále do nějakého oblečení vlezete, i když se použitelná hromádka rychle zmenšuje.

Vlastně je to období, kdy zjistíte, že nemáte zařízené zhola nic. Ale to je samozřejmě i tím, že jsem silně antiorganizační typ, co se týče vlastního života. Ten váš vám naplánuju během chvíle a velmi ráda, vážně. Určíme si velké cíle, dílčí cíle a kroky, které k jejich dosažení povedou, včetně časového rozvrhu, kdy čeho dosáhnete. Stejně tak si dokážu zorganizovat práci - mám sepsaný seznam na týden dopředu. Ale u vlastního života si prostě nejsem schopná říct, že tehdy a tehdy nakoupím výbavičku pro malého, tehdy a tehdy věci pro sebe, ve středu odpoledne najdu vhodného pediatra a v pátek ráno zjistím, co je potřeba pro matriku (a kde vlastně je). A není to tím, že bych na to neměla čas - to by u mě byla výmluva prvního kalibru, za kterou by mě setřeli všichni, kteří vědí, co vlastně dělám. (Nic.)
Vlastně se dá říct, že jsem jen lenivá. Nemám chuť na to, abych se hrabala v praktických věcech. Už se dostávám i do fáze, kdy mě přestává bavit číst si knihy, které mě připravují na to, co mě čeká - i když mám pocit, že o tom taky nevím vůbec nic, protože jsem se na velké množství měsíců zasekla u přípravy na porod a nějak mi nezbyl čas na zjišťování, co bude pak. Who cares, že jo, porod je hlavní, to, že šestinedělí na mě působí jako výsek z nějakého hodně nepovedeného hororu, je věc druhá. Tak to dopadá, když se na sebe snažíte vzít všechnu zodpovědnost a nenechávat ji na lékařích ani na nikom jiném. Těhotenství a mateřství by měl být povinný předmět pro dívky na každé střední škole. K čemu je ženě, že zná (dobře, měla by znát) Newtonovy zákony, když netuší, co se s jejím tělem děje při porodu a po něm? A že vlastně existuje něco jako přirozený porod, který většina lékařů vůbec nezná, takže si ho musí obhájit sama?
Sama pro sebe jsem si řekla, že ukončením pracovního poměru ukončím i praktické věci a začnu se věnovat sama sobě, malému a lazení na nadcházející období. Někdo nějaký tip na vhodnou odpočinkovou literaturu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama