Divočina

Dinit

2. března 2014 v 10:42 | Jaen
Dnes jsem narazila v počítači na její fotky. Došlo mi, že jsem o ní psala, ale nikdy jsem tu nevložila fotku, tak to se zpožděním napravuji.

Cesty

5. března 2012 v 14:12 | Jaen
Nesnášela asfalt. Vždy přes něj chodila velmi rychle a kdykoliv mohla, našlapovala po trávě. Tehdy si to vychutnávala. Kráčela pomalu a slunce se jí odráželo od kožichu. Milovala lesní cesty. Lesní přítmí a jen hlínu pod tlapami. Jen spadané listí a klestí. Tehdy se v ní probouzely vlčí pudy - už nemohla jít pomalu, ale musela zrychlovat, skoro do běhu. Málokdy jsem jí stačila. Pár hodin lesa a pak asfalt - rozčarování..

Úklid

2. března 2012 v 20:48 | Jaen
Myslím, že nikdy nepochopila, proč uklízím. A nesnášela to. Vymetala jsem všechen prach a ona jen ležela na posteli a nezáživně se na mě dívala. To ještě bylo v pořádku. Horší to bylo, když jsem do ruky vzala vysavač. Uskakovala a utíkala pryč. Neměla ho ráda. Ale se zájmem pozorovala mizící chlupy v trubici. Nevím, co u toho cítila. Uklízela jsem její teritorium - a ona nechápala, proč. Jí nevadilo, že denně tonula v chlupech, hlavně, že měla své teritorium, které si ona sama označila. A já jí to kazila. Jednou měsíčně na můj povel naštvaně seskakovala z postele a s napůl naštvaným a napůl zaujatým pohledem mě pozorovala při výměně prostěradel a povlaků na peřiny a polštáře. Dívala se na mě pohledem, který vyžadoval vysvětlení, proč tím vším ztrácím čas, když ona stejně za pár minut, jen co se otočím zády, na tu postel skočí. Byla to všechno jen ztráta času a všichni jsme to věděli - ale stejně jsme to dělali..

Úvod

2. března 2012 v 12:41 | Jaen
Jenom pro pochopení - tahle rubrika je z psího - Dinušinina - pohledu. Nikdy jsem to tak nevnímala, ale teď s Dinit si člověk uvědomí spoustu věcí, které dělá naprosto zbytečně nebo zbytečně komplikovaně..Hlavně díky její mimice - u Cori jsem to tak nevnímala, protože nebyla u většiny každodenních věcí a radši většinou zalezla, ale tím, že je Dinit se mnou téměř neustále, tak se toho dá všimnout..Třeba to trochu obohatí i vás:)
 
 

Reklama