Vlčí pohled

Zodpovědnost a sebeuvědomění

25. července 2016 v 14:06 | Jaen
Když mi bylo 17, děsila jsem se každého dne, který mě víc a víc přibližoval 18. narozeninám, protože jsem měla pocit, že tím násilně končí má dětská fáze a musím za sebe převzít odpovědnost - být ta zodpovědná, která má svůj život ve svých rukou, což jsem nikdy neměla, protože bylo mnohem pohodlnější nadávat na Osud a na společnost a na Systém, že se mám tak, jak se mám.

Rady pro harmonii

6. září 2015 v 17:03 | Jaen
Už párkrát jsem narazila na ten stejný článek, vždy mě osloví, vždy to zapomenu, vždy mě osloví znovu. Tak pro připomínku, především mou, ale třeba to pomůže i vám..Některé věci už jsem vyzkoušela a možná je to placebo, ale funguje to..

Dlouhá sukně

1. ledna 2015 v 16:11 | Jaen
Z prospektu k divadelnímu představení Pláňka, které proběhlo v prosinci ve Studiu Marta. K zamyšlení pro ty, které rády nosí dlouhé sukně (přestože je venku zima, přestože prší, přestože se jim v lese zachytává do keřů a kořenů stromů a přestože se do lesa a na jiná místa "přece nehodí"..)

Zimní zamyšlení

1. ledna 2015 v 10:29 | Jaen
Myšlenky, které mi ulpěly v hlavě z mnoha rozhovorů, případně které mě na jejich základě napadly..

Smysl

29. října 2014 v 22:25 | Jaen
Pořád si myslím, že věci chodí v pravý čas. Že když se správně naladíte, tak to, co potřebujete, si vás najde samo. Když ví, že to zvládnete. Když ví, že jste připraveni. A i když to vypadá, že víc už neunesete, ono ví, že to zvládnete. Když jste vyladěni, nechodí vám Výzvy, které nemůžete zvládnout.

Pomoc druhým

19. října 2014 v 18:52 | Jaen
Bell poslední dobou párkrát zmínila pomoc dětem v Africe a u jedné její poznámky mi na mysl vytanula asociace "budu mít peníze = jéj, můžu konečně někomu pomoct" (neříkám, že to tak bylo myšleno, je to asociace). Nechci se nad tím nijak hluboce zamýšlet, opravdu nemám "rozpitvávací období", spíš si chci napsat vlastní názor, protože s pomocí druhým se tak nějak celý život potýkám - a rozhodně si nemyslím, že pomoc závisí na možnostech člověka. Je to spíš vyprávění, které může ukázat různé způsoby pomoci..

Odpočinek

30. srpna 2014 v 22:05 | Jaen
Vždycky jsem byla spíš ten typ, který odpočíval aktivně - odpočinek pro mě byla procházka, tanec, cvičení, vaření, pečení, kreativita (vyšívání, výroba náramků a náušnic, malování..), hraní na flétnu - prostě cokoliv, u čeho jsem jen neležela na posteli nebo neseděla pasivně na židli (výjimku dodnes tvoří četba).
Proto jsem si myslela, že když toto léto budu chodit cvičit, cestovat, občas půjdu na stáž nebo učit španělštinu, budu si číst, načítat k bakalářce, občas nějaký koncert, do toho se budu vídat s Drahým a buď se půjdeme projít, nebo se podíváme na nějaký seriál, tak to bude ideální odpočinek. Mýlila jsem se. Organismus mi dneska předvedl, že si odpočinek opravdu představuje jinak než já - ale já prostě nevím, co jsem udělala špatně.
Jak odpočíváte vy?

Letní cvičení

2. července 2014 v 19:22 | Jaen
Řekla bych, že jsem vyzkoušela už dost druhů pohybu. Taneční přípravka. Disco dance. Show dance. Taneční gymnastika. Taneční. Irské tance. Historické tance (gotika i renesance). Posilovna. Aqua aerobic. Pilates. Power jóga. Aerobic. Country tance. Orientální tanec. Ničemu z toho jsem se nijak extra dlouho nevěnovala, ale dost na to, abych pochytila, o co jde a co mi to dává. Toto léto jsem si koupila permanentku do Centra tance a udělala bych si tu ráda přehled, na čem jsem byla a jaké to bylo - u pohybu mám totiž tak úžasnou vlastnost, že zapomínám ty špatné věci z něho - a pak jsem překvapená, když se k němu po čase vrátím, že to "není tak skvělé, jak jsem si myslela". Takže jen takový cvičební deníček.

Padání

18. června 2014 v 21:11 | Jaen
Co když padání není o tom, že bychom se propadávali dolů, ale o tom, že si kolem sebe stavíme vyšší a vyšší hory..?

Postřehy bioložky

3. května 2014 v 16:32 | Jaen
Toto "jaro" je opravdu zvláštní..

Kdysi...

31. prosince 2013 v 1:52 | Jaen
Kdysi jsme znali hvězdné stezky. Nebo možná - neznali.

One day..

8. prosince 2013 v 21:57 | Jaen
Mimochodem, to je jedna z těch potvůrek, kterým se mám věnovat v bakalářce..

Povzbuzení

8. prosince 2013 v 21:45 | Jaen

Protiklady v životě

8. dubna 2013 v 13:59 | Jaen
Včera jsem vyživovala svou duši. A taky přišla na to, že život není jen o cyklech..

Nikdy se nevzdávej svých snů

24. listopadu 2012 v 16:54 | Jaen
Tento obrázek objevila moje sestřička a poslala mi ho na mail..Musím se s vámi o to podělit, protože..protože opravdu nemá chybu. Napoprvé mi sice vhrkly slzy do očí, protože je jasné, že tento sen se nikdy nesplní, ale pak mi došlo..proč vlastně ne? Nikdy se nevzdávejte svých snů..

Čarodějka

30. srpna 2012 v 18:49 | Jaen
*nevinný pohled*

Staré cesty

29. srpna 2012 v 23:16 | Jaen
Já nic, já Vlčice..

Nostalgické ohlédnutí

14. července 2012 v 13:05 | Jaen
Našla jsem takové zajímavé.."shrnutí" z ledna 2011, z roku, kdy jsem měla školy nad hlavu, a přesto byla skoro každý víkend pryč..Zvykla jsem si..:

Trocha odlehčení

29. června 2012 v 11:01 | Jaen
Dva obrázky pro odlehčení. První určitě všichni znáte z 9gagu, ten druhý..kdo ví, ale je kouzelný:)

Víš to, já..poslouchám..

6. září 2011 v 15:49 | Jaen
Foceno s Bell v čajovně loni o Vánocích..Patří k sobě. Den a Noc. Noc a Den. Brzy budeš polapen..
 
 

Reklama


Rubriky