Vlčice - Matka

Jarní "bude líp"

6. dubna 2017 v 22:11 | Jaen
Hláška, že "na jaře bude líp", pro mě neztratila svou hodnotu. I letos jsem se upínala k jaru, protože mi dlouhé tmavé zimní dny trávené doma už nevyhovovaly. Potřebovala jsem slunce. Potřebovala jsem pocit, že se můžu venku s malým natáhnout do trávy bez toho, abychom onemocněli. Co se pro mě (nejen) jarem změnilo?

Transformace Ženy v Matku

28. února 2017 v 17:00 | Jaen
Jsou to už čtyři měsíce a jedenáct dní, co se učím být nejenom Ženou, nýbrž převážně Matkou. Musím přiznat, že tahle cesta je u mě více než kostrbatá a trnitá a často jsem ztracená, ale to k tomu neodmyslitelně patří..

Těhotenská literatura

12. července 2016 v 16:51 | Jaen
Protože věřím, že někteří z vás budou časem hledat vhodné informace, protože vám bude jasné, že medicínsky vedený příchod na svět není to, co budete chtít znovu prožít - i když tentokrát z druhé strany..A možná ty informace budete hledat dřív, abyste si pak to krásné období mohli naplno užít a netrávit ho jen v knihách a v práci..

Holka, nebo kluk?

9. června 2016 v 15:10 | Jaen
Vzhledem k tomu, že se tu z toho pomalu stává těhotenský deník, tak jsem docela dlouho uvažovala o založení nového, čistě "maminkovského" blogu. Pak jsem si pokusila představit, co bych vkládala tady - a došlo mi, že by to tu zelo prázdnotou. Myslím si, že mé šestnáctileté Já ani nedoufalo v to, že blog - a život - pokročí tímto směrem (vlastně si myslím, že počítalo s tím, že za pár let ho blog stejně omrzí) a rozhodně by nechtělo, abych svůj život nějak oddělovala. To už jsem si mohla při každé "přechodové etapě" vyrábět nový blog (a měli bychom krásně přehledně oddělené, co bylo na střední, co po maturitě a nástupu na VŠ, co po prvních státnicích..). Takhle mám aspoň svůj kontinuální vývoj na jednom místě.

A teď už k tématu - holka, nebo kluk?

O pocitu "správnosti" 2

10. května 2016 v 16:34 | Jaen
Opět z knihy Koncept kontinua od Jean Liedloffové.

O pocitu "správnosti"

29. dubna 2016 v 17:24 | Jaen
Mám teď úžasné období, kdy se snažím probudit své instinkty natolik, abych v budoucnu nenadělala víc škody než užitku. Je úžasné se na vše dívat z té strany "oběti" - kde v dětství vznikaly současné bloky a jak se jim dalo zabránit. Docela se děsím, až budu na druhé straně..
 
 

Reklama