Z vlčích tlapek

Zimně-jarní náušnice

16. června 2016 v 14:21 | Jaen
Na to, jak moc si bývalé období vyžadovalo, abych pracovala hlavně manuálně, tak jsem těch náušnic moc nevyrobila..

Srpnová inspirace

31. srpna 2015 v 14:29 | Jaen
Další dvoje náušnice. Pořád něco dělám mentálně, tak záblesk hand-made kreativity.

Fialová Luna

9. srpna 2015 v 12:01 | Jaen
Po dlouhé době záchvěv kreativity. Jednoduchý wire wrapping.

Berušky

5. dubna 2015 v 9:01 | Jaen
Aby to působilo, že ještě žiju..Pár postřehů z poslední doby:
1. Když už jste vyčerpaní a nemáte chuť cokoliv dělat, vykopejte se ven. Když nejste schopní cokoliv dělat ani po návratu, běžte prostě spát. I když je odpoledne.
2. Když si po návratu domů s kytičkou fialek vzpomenete, že důvod, proč jste je v novém bytě nikdy neměli, není ten, že jste si je nechtěli donést, ale to, že nemáte minivázičku (vlastně ani normální vázu) ani panáka, nezoufejte. Dobře se jim daří i v kalíšku na čaj.
3. Přestože "čočka s rýží" zní pro spoustu lidí stále odpudivě, jedná se o dobré lehké jídlo. A taky rychlé, když použijete červenou čočku.

Zvonky

1. ledna 2015 v 14:57 | Jaen
Celou dobu v Ově jsem se těšila, až zase něco vyrobím, tak jsem se k tomu konečně dostala.

Zářijová terapie

29. září 2014 v 17:30 | Jaen
Uznávám, že když umíráte na únavu, tak manuální tvořivost není zrovna to, co potřebujete, ale je to jedna z účinných možností, jak zaměstnat mozek..První jednoduché využití kaplíku, druhý pokus s chainmaille - původně jsem chtěla jiný vzor, ale usoudila jsem, že tohle bude jednodušší..Pokud bylo, tak potěš koště.

Strom života

19. září 2014 v 11:35 | Jaen
Nic těžkého. Koupíte přívěsek, navlečete korálek, připevníte háček. Tečka. Příště snad už nějaký další pokus s chainmaille, když jsem si konečně koupila komponenty.

Elfí louka

12. září 2014 v 12:48 | Jaen
Recyklovala jsem náušky, které moc nenosím, a sbírala informace na netu - tak nějak to zapadlo dohromady a jsou na světě další náušnice. Fascinuje mě, jak mnohé náušnice vypadají jednoduše (uznávám, že některé jednoduché opravdu jsou), a přitom nad nimi člověk stráví dost času - i když to může být jen mou nešikovností a věčným smrkáním..

Keltský wire-wrapping

1. srpna 2014 v 15:29 | Jaen
Původně jsem si chtěla vyrobit nějaké "elfí náušnice", ale vzhledem k tomu, že je zítra Lughnasad, který Kudrna propaguje jako keltský svátek, tak nakonec vyhrál keltský motiv. Opět jsem si připomněla, proč se těm drátkům tak vyhýbám..Jdu si léčit prsty a nervy, a až zapomenu na proces výroby, tak se dostanu snad i k těm elfím náuškám..

První vlci

30. července 2014 v 19:12 | Jaen
Neodolala jsem nostalgii a převezla jsem si domů svůj cestovní váček, který jsem si sama šila a vyšívala. A když jsem si procházela všechny ty jízdenky od roku 2010, narazila jsem v něm i na svého vůbec prvního vlka, kterého jsem vyšívala.

Krokodýl

3. března 2014 v 12:53 | Jaen
Kdybyste někdy měli pocit, že jste až moc dospělí, kupte si omalovánky. Nebo vystřihovánky, které jen pomalujete a poslepujete dohromady. A když bude z kartónu, můžete jí rovnou ozdobit květináč. Nedá to moc práce, pobavíte se - a odpočinete si.

1. pokus

29. ledna 2014 v 13:26 | Jaen
O víkendu jsem sbírala inspiraci. Wire-wrapping už jsem vyzkoušela (a plánuji další pokusy), tak jsem vyzkoušela chainmaille. Vypadá to hezky, jednoduše..Uznávám, po večeru rozčilování mě ta "jednoduchost" přešla. Ale pořád to vypadá lákavě. A ne, nejsem úchyl na kytičky, jen je to jedna z těch jednodušších věcí, co mě zaujala..

Odreagování

16. ledna 2014 v 14:23 | Jaen
Dvoje další náušnice, které jsem v tom frmolu stihla vyrobit..

Prosincové náušnice

29. prosince 2013 v 10:51 | Jaen
Docela jsem byla překvapená, když jsem zjistila, že podle přidávaných náušnic jsem poslední vyráběla v lednu. Skoro před rokem. Což není až tak pravda, protože ty zelené níže jsem vyráběla někdy během roku, ale i tak mě překvapilo, že už je to taková doba. Možná proto mám zase hand-made sklony. A to nejen, co se týče náušnic.

Fialovo-oranžové

29. ledna 2013 v 13:12 | Jaen
Mohla jsem je sem vložit s těmi předchozími, ale to jsem nevěděla, že se v průběhu učení odreaguju děláním náušnic..Fakt se těším, až po poslední zkoušce půjdu do korálkářství a konečně se odměním..(a zároveň si zajistím činnost na dlouhé večery, už mi kreativita fakt chybí..Ne že bych ji teda nevyužívala v jazykovce, ale poslední měsíc na to fakt nebyl čas..)

Růže

29. ledna 2013 v 9:04 | Jaen
Docela nesymetrické, ale zase - kdo je v uších až tak porovnává..(podle horoskopu mám být puntičkářská, fakt nevím, kde se u mých handmadů stala chyba:D)

Mechové náušnice

8. září 2012 v 10:28 | Jaen
Konečně jsem byla schopná přetáhnout fotky z foťáku do počítače, díky čemuž jsem mohla upravit fotku posledních vyrobených náušnic..

První prstýnek

19. srpna 2012 v 20:08 | Jaen
Snažila jsem se vyrobit prstýnek na keltský motiv. Ne, že by se mi povedl, to se říci nedá, ale na druhou stranu, je to dobrá inspirace k tomu, abych se v tom zlepšovala..Zrovna tyto keltské motivy nejsou až tak složité, když se do toho člověk dostane, a pokud to nevyrábí z tvrdších materiálů, tak je reálná šance, že to ve výsledku bude i nějak hezky vypadat..:)

Zelené spirálky

21. dubna 2012 v 11:11 | Jaen
Klobouk dolů před výrobci keltských šperků. Opravdu. Ono, když to člověk dostane do ruky, tak to není až tak těžké. Ale než to dostane do ruky..Tyhle jsem včera vyráběla celý den. I když to je taky tím, že mi neustále padaly z ruky, a najít na červeném koberci měděné drátky je taky umění..Každopádně bude trvat ještě hodně dlouho, než se naučím dělat ty spirálky aspoň přibližně stejné..

Jarní náušnice

15. dubna 2012 v 20:17 | Jaen
Další dvoje náušnice. Dokonce jsem se konečně dostala i k základům wire-wrappingu, jak jsem už dlouho chtěla..:) Kvalita strašná, ale co byste po mně a večerním focení chtěli..
 
 

Reklama